ETKİNLİK TAKVİMİ
Haziran 2021
Pt Sa Çr Pr Cu Ct Pz
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Tarih:
Bugün:17.6.2021 etkinlik yok.
DİPLOMA-SERTİFİKA-CERTİFİKA OF ATTENDANCE (KATILIM BELGESİ) NEDİR?

DİPLOMA-EĞİTİM SERTİFİKASI

750-1500 ders saati (örn: OMT - OSTEOPATİ eğitimi gb.) eğitimi tamamlamış sınavlarını bir bilimsel kurul önünde başarı ile geçmiş her fizyoterapist diploma -eğitim sertifikası almaya hak kazanır.

Yasal zorunluluk gereği diploma tanımı dünyada ve ülkemizde sadece yüksek öğrenim kurumlarına tanınmıştır. Bu yüzden özel eğitim kurumları eğitim sertifikası yazmayı yasal açıdan daha uygun görmektedirler.

SERTİFİKA

Sertifika ise belli bir konuda (örn.: Kalterborn konsepti, Mc Kenzi konsepti v.s.) Temel eğitimi bitiren ve kurul önünde yazılı ve pratik sınavlara girerek ve başarıyla biitrenler hak kazanırlar. Bu temel bir eğitim sertifikasıdır.(örn.: Katılımcı OMT uzmanı olmak istiyorsa 2 sene İFOMT kriterlerine göre eğitim almak zorundadır.)

Temel eğitimler daha çok mobilizasyon uygulama hakkını omt ve osteopati gibi eğitimler maniplasyon uygulama hakkını verir.

KATILIM BELGESİ-CERTİFİCATE OF ATTENDANCE

Herhangi bir konseptin veya eğitim bir parçasının alınmasıdır. Kursun sonunda katılımcı katılım belgesi alır, bu o ktılımcıya bu yönetimi uygulama hakkı vermez uygulama hakkı için mutlaka geçerliliği tanınan bir kurul önünde sınava girerek başarıyla tamamlamak gerekir. ORTOPODİK MANUEL TERAPİST yada OSTEOPAT tanımlama hakkı sadece Diploma - Eğitim sertifikası alanlara verilmiş haklardır. Mesleklerin geliimi ve eğitim standartları bu etik eğitim kurallarına uyduğu sürece bilimsel anlam kazanırlar. Bunun sonucuda hastalar daha kaliteli ve efektif sağlık hizmeti sunabilme yolunda önemli bir kazanım elde edilmiş olur. Saygılarımızla

Ortopedik Manuel Terapistler Derneği

Osteopatlar Derneği

evden eve nakliyat

Dizayn evoNET